

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8.9916 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 82 kΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 500 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
Stock: 430
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14980
Ext.Price$0.14980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14980 | $0.14980 |
| 10 | $0.09639 | $0.96390 |
| 50 | $0.07183 | $3.59150 |
| 100 | $0.06370 | $6.37000 |
| 500 | $0.04924 | $24.62000 |
| 1000 | $0.04450 | $44.50000 |
